autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Sabiedrība atzinīgi novērtē Valsts prezidenta paveikto

andris_berzins2Pēdējās dienās medijos plaši izvērtušās diskusijas par prezidentu Bērziņu, viņam tiek piedēvēti vai visi pasaules grēki, tēmai pat tika veltīts Latvijas Televīzijas labākais raidlaiks – diskusiju raidījumā “Sastrēgumstunda”.

Kā zināms, pirms pāris dienām tika publiskots Latvijas Valsts prezidenta atbalstītāju kustības aicinājums sabiedrībai izteikt savu viedokli par prezidentu. Uz sociālajos tīklos publicēto e-pasta adresi par_prezidentu@hotmail.com jau pirmajās dienās nosūtīti vairāki simti atbalsta vēstījumi, kuros viedokli par Valsts prezidentu pauž gan sabiedrībā pazīstami cilvēki, gan arī skolotāji, uzņēmēji, pensionāri, studenti un daudzi citi. Tajās pausts nedalīts atbalsts prezidentam, teikti atzinīgi vārdi par tā nostāju, skaidro valodu un spēju ieklausīties tautas balsī.

“Atbalstu Latvijas prezidentu Andri Bērziņu, viņš realizē ES politiku, kas Latvijai arī vajadzīgs. Jaunie radikāļi veicina uzbrukumus Prezidentam, izmantojot sīkmanīgus iemeslus, kas, diemžēl, neapzināti, vai pat – apzināti, saskan ar Krievijas ārpolitiku, tas ir, panākt lai nonievātu Krievijas interešu lokā esošos valstu vadītājus. Rakstnieka, kas mīl izcelties ar destruktīvām pieejām, kāds ir Pauls Bankovskis, sacerētā un simtiem sekotāju parakstītā vēstule, kas ir vērsta pret Prezidentu, apdraud valsts drošību un ir muļķīga.” savu nostāju komentē profesore un akadēmiķe Maija Kūle. Viņa savā vēstulē pauž pilnīgu atbalstu prezidentam, līdzīgi kā to darīja žurnāliste un Atmodas laika aktīviste Elita Veidemane Latvijas Televīzijas raidījumā “Sastrēgumstunda”.

Arī Latvijas Zinātņu Akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis pauž atbalstu Valsts prezidentam – “Es atbalstu Valsts prezidentu. Man šķiet,ka latvieši ir kļuvuši par interneta vergiem, ja domā,ka ar laisku sēdēšanu krēslā pie datora var risināt globālas lietas. Kamēr valdnieki runā – armijas paliek savās pozīcijās un neuzbrūk. Tā arī Andrim Bērziņam – ir jātiekas ar ikvienu lielā kalibra politiķi un jāizmanto iespēja uzrunāt, sarunāties. Uzvarēs tas, kuram būs pārliecinošāki argumenti.”

Atbalstītāji savās vēstulēs atzinīgi novērtē Valsts prezidenta Andra Bērziņa spēju ieklausīties vienkāršos cilvēkos. Prezidents ir pierādījis, ka nauda viņam ir vienaldzīga, viņš netiecās pēc dārgiem īpašumiem, atsakās no rezidencēm un savas prezidenta algas, bet par galvenajām vērtībām uzskata ģimeni un saticību. Neskaitāmās vēstulēs atzīmēts, ka Andris Bērziņš ir pirmais prezidents, kas pauž atbalstu tautai un necenšas sevi nostādīt augstāk par Latvijas tautu, cilvēki novērtē viņa vienkāršību un rakstura stiprumu, nepakļaujoties dazādām politiskām provokācijām.

“Beidzot mums ir Valsts prezidents kuram ir zināšanas un vadības pieredze, īsta vīra raksturs. Viņš ir spējīgs pieņemt lēmumus, ieviest tos dzīvē un atbildēt par rezultātiem. Tieši tāds Prezidents ir ļoti vajadzīgs sarežģītās situācijās. Viņa darbs tiešām ir valsts un tautas interesēs!” norāda Eiropas Savienības Reģionu komitejas loceklis Dainis Turlais.

Savu viedkoli pauž arī zvērināta advokāte Biruta Skreija: “Vēlos izteikt savu atbalstu visu laiku labākajam Latvijas valsts prezidentam Andrim Bērziņam, uzskatot viņu par patiesi domājošu un Latvijas interešu aizstāvošu Prezidentu.”

“Esmu pateicīga Valsts prezidentam par godīgu un patiesu attieksmi pret valsti un tās pilsoņiem, par to ka nav “politiķis” šī vārda sliktākajā nozīmē.” stāsta uzņēmuma vadītāja  Ruta Kande.

Par prezidentu nav iespējams kļūt pabeidzot augstskolu un iegūstot šī amata kvalifikāciju. Prezidents ir jābūt cilvēkam, kam visvairāk interesē tas, kā jūtas viņa tauta. Atbalstītāji vēstulēs bieži atzīmē prezidenta spēju domāt loģiski un pieņemt racionālus un pārdomātus lēmumus. Andri Bērziņu ciena par viņa spēju tomēr pastāvēt par savu viedokli.

“Es arī uzskatu ka beidzot mums ir Valsts prezidents, kurš pats domā un dara. Man imponē, ka prezidents Andris Bērziņš ir gudrs, ar bagātu dzīves pieredzi, uztver un lemj par visu ar vēsu prātu, mieru un labestību. Vairāki mani draugi un paziņas domā tāpat.” savas domas par prezidentu izklāsta zinātniece Ksenija Cīrule. Arī citi cilvēki pauž domas par prezidenta Bērziņa stingro nostāju. Asoc. prof., dr.oec Tatjana Vasiļjeva savā vēstulē raksta: “Valsts prezidents Andris Bērziņš ir pelnījis mūsu cieņu ne tikai kā valsts amatpersona, bet arī par savām personiskām īpašībām. Neapšaubāmi, viņam ir ” mugurkauls”, kas, diemžēl, ļoti bieži pietrūkst citiem Latvijas valstsvīriem, viņam piemīt stratēģiskā domāšana un spēja paskatīt tālāk par diviem soļiem uz priekšu, kas arī, bieži trūkst citiem.”

Latvijas Valsts prezidenta atbalstītāju kustība aicina medijus ņemt vērā, ka sabiedrība jāinformē par visiem viedokļiem par Valsts prezidentu, ne tikai tiem, kam simpatizē masu saziņas līdekļu redakcijas.

Atbalsta vēstules joprojām var nosūtīt uz e-pastu: par_prezidentu@hotmail.com

Pievienot komentāru