Account Suspended
Account Suspended
This Account has been suspended.
Contact your hosting provider for more information.

Ušakovs nostādīts starmešu gaismā

3631702081_69c3ccd0e2_zPremjera Valda Dombrovska (V) atkāpšanās no amata, uzņemoties politisko atbildību par Zolitūdes traģēdiju bija «iespaidīga», un tā nostādījusi «starmešu gaismā» Rīgas mēru Nilu Ušakovu (SC).

Tā par nesenajiem notikumiem Latvijā spriež britu laikraksta «The Economist» Starptautiskās nodaļas redaktors Edvards Lūkass.

Intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» Lūkass norāda: «Tas bija iespaidīgi, ka Dombrovskis atkāpās. Neesmu pārliecināts, vai demisija bija nepieciešama, bet tas noteikti ir nostādījis Rīgas mēru Nilu Ušakovu starmešu gaismā. Nav noslēpums, ka korupcija Rīgas pašvaldībā ir viens no iemesliem, kāpēc cilvēki celtniecībā taupa uz kvalitātes rēķina. Neapsūdzu Ušakova kungu pārkāpumos, bet domāju, ka nepieciešama plaša tīrīšana Rīgas administrācijā.»

Uz jautājumu, kāda varētu būt jaunā valdība, un, vai tajā varētu ietilpt Zaļo un zemnieku savienība un «Saskaņas centrs», Lūkass atbild, ka par to jāspriež Latvijas iedzīvotājiem, raksta Apollo.lv.

«Par to jāspriež Latvijas iedzīvotājiem. Kā ārzemju draugs domāju, ka partijai, kura regulāri vēlēšanās un sabiedriskās domas aptaujās iegūst vairāk nekā 30 procentu atbalstu, jābūt iespējai būt pārstāvētai valdībā. Ilgtermiņa stratēģiskā prioritāte Latvijai ir rūpēties, lai Latvijas krievi justos integrēti politiskajā sistēmā, un tas nozīmētu arī padarīt viņus atbildīgus. Ja SC tur ārpus valdības kā mūžīgo opozīciju, tas rada risku vietējiem krieviem justies, ka viņi ir opozīcijā valstij,» uzskata Lūkass.

Pievienot komentāru