Account Suspended
Account Suspended
This Account has been suspended.
Contact your hosting provider for more information.

DP aizdomas, ka VK notikuši valsts noslēpuma aizsardzības pārkāpumi

3045419117_460f513d7e_zDrošības policija (DP) ir nosūtījusi Satversmes aizsardzības birojam (SAB) vēstuli, kurā lūdz izvērtēt, vai Valsts kancelejā (VK) nav notikuši valsts noslēpuma aizsardzības pārkāpumi.

DP, veicot procesuālās darbības kriminālprocesā, kas uzsākts saistībā ar neizpaužamu ziņu izpaušanu, 14.oktobrī VK izņēma datu nesējus, uz kuriem bija norādes par informācijas klasifikācijas pakāpi «Dienesta vajadzībām». Taču izņemto priekšmetu apskates laikā tika konstatēts, ka datu nesējos atrodas arī faili, kas satur dokumentu sagataves ar klasifikāciju «Konfidenciāli» un «Slepeni», raksta Apollo.lv

Ņemot vērā, ka datu nesējos, kam ir piešķirta klasifikācijas pakāpe «Dienesta vajadzībām», nedrīkst sagatavot un glabāt dokumentus ar augstāku klasifikācijas pakāpi, kā arī, pamatojoties uz likuma «Par valsts noslēpuma» normām, DP nosūtīja SAB vēstuli, kurā lūdz izvērtēt, vai VK nav notikuši valsts noslēpuma aizsardzības pārkāpumi.

DP uzskata, ka minētie iespējamie valsts noslēpumu saturošas informācijas aizsardzības pārkāpumi, kā arī DP pēdējā laikā uzsāktie kriminālprocesi par neizpaužamu ziņu izpaušanu norāda uz nevēlamām tendencēm valsts amatpersonu attieksmē pret aizsargājamu informāciju.

Policijā uzver, ka nevērīga attieksme pret neizpaužamas informācijas un īpaši valsts noslēpumu saturošas informācijas aizsardzību palielina arī pretizlūkošanas riskus, kam ir jāpievērš īpaša uzmanība saistībā ar tuvojošos Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē.

VK kategoriski noraida DP apgalvojumus par iespējamo valsts noslēpuma objekta izpaušanu, vēsta LETA.

«Man ir pamatotas bažas, ka šī ir atbildes reakcija uz Valsts kancelejas un žurnālistu aktualizēto problēmu par cilvēktiesību un vārda brīvības iespējamiem pārkāpumiem,» aģentūrai LETA ar VK Komunikācijas departamenta vadītājas Laines Kučinskas starpniecību norādīja VK vadītāja Elita Dreimane.

Dreimane akcentē, ka VK vienmēr ir cieši sadarbojusies un arī turpmāk sadarbosimies ar Satversmes aizsardzības biroju (SAB) kā atbildīgo institūciju par personu un telpu atbilstību drošības prasībām VK un citās augsta līmeņa iestādēs.

Pievienot komentāru