Account Suspended
Account Suspended
This Account has been suspended.
Contact your hosting provider for more information.

Bērziņš: Situācija Ukrainā dramatiski deformē Eiropas drošības struktūru

andris_berzinsSituācija Ukrainā, kuru radījusi nepieņemama Krimas aneksija, ir vairāk nekā satraucoša. Tas dramatiski deformē Eiropas drošības struktūru un tam ir globāla ietekme, šodien pēc tikšanās ar ASV viceprezidentu Džo Baidenu un Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti paziņojis prezidents Andris Bērziņš, portālu «Apollo» informēja Valsts prezidenta kancelejā.

«Šodien mēs diskutējām par nepieciešamību meklēt ne tikai tūlītēju situācijas deeskalāciju, bet arī ilgtermiņa drošības sistēmas risinājumus. Esmu gandarīts, ka šodienas diskusijā mēs varējām fokusēties uz praktiskiem soļiem minētajā kontekstā,» sacīja prezidents.

Bērziņš uzskata, ka tādai pašai praktiskai pieejai attiecībā uz dažādiem laika periodiem jābūt attiecinātai arī uz enerģijas drošību, kur jārisina cenu un diversifikācijas jautājums. Kā labu piemēru viņš uzsvēra nepieciešamību paātrināt gāzes starpsavienojuma būvniecību, kas savienotu Poliju un Lietuvu, tālāk izmantojot gāzes krātuves Latvijā.

Bērziņš uzsvēra – ir skaidrs, ka Ukrainai nekavējoties jāsniedz palīdzība – gan politiski, gan ekonomiski.

«Vēlos uzsvērt, ka vakar man bija vērtīga telefonsaruna ar manu kolēģi Polijas prezidentu Broņislavu Komorovski, ar kuru sazinājos pēc ASV viceprezidenta sarunas Varšavā. Mēs bijām vienisprātis, ka ir nepieciešama daudz stingrāka Baltijas valstu un Polijas sadarbība aizsardzības stiprināšanā gan īstermiņā, gan raugoties uz gaidāmo NATO samitu Lielbritānijā septembrī. ASV iesaiste šajā sadarbībā ir izšķirīgi nozīmīga,» sacīja Bērziņš.

Bērziņš izteicis pateicību Lietuvas prezidentei par silto uzņemšanu un norādījis, ka augstu vērtē viceprezidenta Džo Baidena vizīti Baltijas valstīs. Tāpat Bērziņš pateicies par Latvijas NATO sabiedrotā, ASV, stingru apliecinājumu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas drošībai, kas tika pausta šodienas tikšanās reizē ar viceprezidentu.

Pievienot komentāru