- Izglītība.info - https://www.izglitiba.info -

Esot zināmi Strīķes atentāta pasūtītāji, organizatori un piedāvātā summa

[1] Vairāki avoti tiesībsargājošās iestādēs neoficiāli apstiprina, ka bijusi pasūtīta Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes slepkavība, otrdien raksta «Latvijas Avīze».

Esot zināmi gan atentāta pasūtītāji, gan organizētāji, gan piedāvātā summa, tomēr maz ticams, ka būs juridisks pamats viņus saukt pie atbildības, raksta Apollo.lv [2]

Valsts policija Strīķei norīkojusi īpašu apsardzi, norāda laikraksts.

Informācija par gatavojamo noziegumu esot nonākusi vairāku tiesībsargājošo iestāžu rīcībā, un tā nākusi no «pirmavotiem» – kriminālās vides pārstāvjiem. Pati Strīķe tiešus draudus neesot saņēmusi.

Nozieguma organizētājs esot kāds Rīgas noziedzības vidē labi pazīstams cilvēks, savukārt izpildītājs varējis būt kaut vai diletants, kuram vajadzētu «atstrādāt» parādu kriminālajai videi.

Kā vēsta laikraksta avots, slepkavības pasūtīšana esot saistīta ar Krieviju – Solncevas noziedzības grupējumu, kura pamatintereses Latvijā ir akcizēto preču kontrabanda.

Par šī grupējuma līderi tiek uzskatīts Sergejs Mihailovs, par kura iespējamo iekļaušanu nevēlamo personu sarakstā valdības un parlamenta līmenī savulaik bijušas diskusijas.

Autors: Apollo.lv