Account Suspended
Account Suspended
This Account has been suspended.
Contact your hosting provider for more information.

Vīķe-Freiberga velta skarbus vārdus Putinam

putins-freibergaKrievijas prezidents Vladimirs Putins ļoti sistemātiski pašlaik realizē savu iecerēto sapni ieiet vēsturē kā ģenētisks krustojums starp Pēteri Pirmo un Staļinu, Latvijas Televīzijas raidījumā «1:1» sacīja bijusī prezidente Vaira Vīķe – Freiberga.

«Kā tāds, kas atjaunoja Krievijas zaudēto spozmi, pasaules varenību un bijāšanu citu tautu priekšā.Tas ir viņa personīgais sapnis. Viņš sevi redz reizē kā Pēteri Otro, kā tādu iekarotāju, un kā var būt iekarotājs, ja nav teritoriju, kas pievienotas?» tā Putina rīcību saistībā ar notikumiem Ukrainā komentēja bijusī prezidente.

Vīķe-Freiberga vienlaikus uzsvēra, ka varas vertikāles nostiprināšana , «paldies Dievam, Putinam nav izdevusies tik stingra, kāda tā bija Staļina laikā».

«Bet tas, ka viņš nožēlo Padomju savienības sabrukumu, šī nožēla, diemžēl, piemīt lielai daļai krievu tautas. Viņi domā, ka tie tomēr bija spoži laiki, jo viņi bija vareni un no viņiem baidījās. Kā viņi paši dzīvoja un kādas bija viņu izredzes izdzīvot, ņemot vērā visas tīrīšanas un izvešanas, arī krievu vidū, par to ļaudis pārāk viegli aizmirst,» sacīja Vīķe – Freiberga.

Uz jautājumu, vai pasaulē pašlaik ir līderi, kas varētu «uzspēlēt pokeru» ar Putinu, Vīķe-Freiberga atbildēja – «ja daži līdz šim bijuši iemiguši vieglā snaudā, tad tagad briesmu signāli ir noskanējuši un starp rietumu līderiem pamodusies sapratne, ka tālāk šādi nevar turpināt, raksta Apollo.lv.

Pievienot komentāru