Account Suspended
Account Suspended
This Account has been suspended.
Contact your hosting provider for more information.

VID ēkai atkal jauns termiņš

vid_mezaparksFebruārī sāktie «pēdējie būvdarbi» Valsts ieņēmumu dienesta (VID) jaunajā ēkā Mežaparkā ir krietni ievilkušies, un nule pasūtītājs ar būvnieku vienojušies par atkal jaunu nodošanas termiņu. Tagad auditoriem jurģus sola uz 15. aprīli.

Taču te arī jāatgādina, ka līdz šim ģenerāluzņēmējam Re&Re ar būvniecībai nepieciešamo termiņu aprēķināšanu galīgi nav sekmējies. Tā janvāra beigās tika prasīts vien 30 dienu pagarinājums, kas izrādījies par īsu, neraugoties uz to, ka celtnieki strādāja dienu un nakti, arī brīvdienās. Valsts darba inspekcija veikusi vairākas pārbaudes, lai pārliecinātos, vai celtniekiem par šādu slodzi un virsstundām arī tiek adekvāti maksāts, – būvniecības sākumposmā pēc anonīmām sūdzībām, vēlāk jau pēc pašu iniciatīvas. Nekādus pārkāpumus inspekcija gan nav atklājusi, un, kā atzīst iestādes pārstāve Linda Matisāne, būtu patiešām dīvaini, ja negodīga darbaspēka izmaksu «optimizācija» notiktu pašā VID degungalā.

15. aprīlī objektam jābūt pabeigtam, nodotam ekspluatācijā – tā, lai nākamajā dienās ieņēmumu dienesta darbinieki var sākt ievākšanos jaunajās telpās. Projekta attīstītāja Biroju centrs Ezerparks pārstāve Marta Krivade vēsta, ka, neraugoties uz kavēšanos, soda naudas aprēķinātas netiek. Ja būvniecība iestieptos jūnijā, tad gan būtu skarbāka runāšana, jo attīstītājam neiekasētas nomas naudas dēļ sāks veidoties zaudējumi. Pagaidām būvnieks kā kompensāciju par kavēšanos apņēmies dažus papilddarbus veikt uz sava rēķina. Piemēram, izvietot informatīvās norādes. Marta Krivade teic – šobrīd nav pamata domāt, ka būvnieks atkal nespēs iekļauties termiņos.

Arī pats būvnieks NRA.lv apstiprina: «RE&RE šo vienošanos no savas puses pilda, procesa ietvaros norit intensīvs darbs saskaņā ar apstiprināto grafiku. (..) Šobrīd notiek VID ēkas nodošana ekspluatācijā. Kopā ar pasūtītāju, kā arī atbildīgajām valsts institūcijām tiek veiktas pārbaudes un paveikto darbu pieņemšana.»

Līdztekus uzcelšanai un ēkas nodošanai ekspluatācijā vēl viens priekšnoteikums, lai sāktu to apdzīvot, ir pozitīvs kompānijas Inspecta ekspertīzes gala ziņojums. Jāatgādina, papildu pārbaudes un kvalitātes kontroles pasākumi tika ierosināti pēc Re&Re būvētā Maxima tīkla veikala sabrukšanas Zolitūdē.

VID ēkas būvkonstrukciju risinājumi dabā un uz papīra Inspecta starpziņojumā atzīti par labiem esam, taču būvnieks nav varējis uzrādīt ekspertiem virkni dokumentu – piemēram, logu un citu izmantoto materiālu atbilstības deklarācijas. Inspecta eksperti pasūtītājam skaidrojuši, ka «Re&Re uzrādītā dokumentācija nav ļāvusi pārliecināties par veikto darbu kvalitāti». Tāpat arī pašlaik neesot iespējams sniegt galīgo slēdzienu par ēkas ugunsdrošību, jo sistēmu pārbaude var notikt tikai pēc visu būvdarbu pabeigšanas. Jāatgādina, ka citā ekspluatācijā joprojām nenodotā dižobjektā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tieši problēmas ar ugunsdrošības prasību ievērošanu izraisījušas būtisku kavēšanos un Gaismas pils joprojām nav nodota ekspluatācijā.

Pievienot komentāru