- Izglītība.info - http://www.izglitiba.info -

Šuplinska: Brīvlaika pagarinājums nebūs

Ziemas brīvlaiks mazāko klašu bērniem vairs netiks pagarināts – sliktākajā gadījumā 1.–4. klašu bērni no 25. janvāra mācības atsāks attālināti, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” norādīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

“Epidemioloģiskā situācija lēnām sāk stabilizēties, skaitļi par to vēl neliecina, bet saslimušo procents ir zemāks. Mēs ļoti ceram, ka uz 25. janvāri šis procents nebūs augstāks par 6 vai 7, tad ir iespējams, ka [mācības] pakāpeniski atgriežas klātienē,” sacīja Šuplinska.

Viņa uzsvēra, ka brīvlaika pagarinājums nebūs: “Sliktākais variants 1.- 4. klasei ir attālinātais mācību process ar “Tava klase” starpniecību, kas skolotājiem un vecākiem būs vienkāršāk. “Tava klase” pirmdien sāk filmēšanu, arī kompetenču pieejas saturu tad ieviest būs vieglāk.”

“Tās valstis, kur skolās ir maskas, ir pasargātākas, nekā citas. Ja mēs vēlamies atgriezties skolā, tad drošības komplekts ir dezinficēšana, vēdināšana, maska un distance,” norādīja Šuplinska.

Ministre dalījās novērojumā, ka 1.-6. klase no tās mācību vielas, kas ir paredzēta, apgūst apmēram 50%: “Tikko veicām aptauju skolās, redzam, ka visas skolas 80% gadījumu norāda, ka 1.-6. klasei ir jāatgriežas skolā pēc iespējas ātrāk.”

Tāpat Šuplinska atzina, ka lielākās bažas ir par 7. – 12. klasi, kas ilgāku laika periodu ir attālinātajā mācību procesā. “Tur tiek gatavoti monitorējošie pašpārbaudes darbi, lai saprastu, vai tur kaut kas ir maināms un vajadzīgs kāds atbalsts,” piebilda ministre.

Foto: Valsts kanceleja