Account Suspended
Account Suspended
This Account has been suspended.
Contact your hosting provider for more information.

Negaiss pagājušajā naktī nodarījis postījumus; bez elektrības aptuveni 20 000 mājsaimniecību

NegaissValsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) glābēji aizvadītajā naktī steigušies likvidēt spēcīgo negaisu izraisītās sekas, telefonintervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Rīta Panorāma» pastāstīja VUGD pārstāve Inga Vetere.

VUGD kopumā aizvadītajā diennaktī bijis 61 izbraukums, tajā skaitā 34 ugunsgrēki un 31 glābšanas darbs. Ar vētru bija saistīti septiņi izbraukumi, raksta Apollo.lv.

Daugavpils, Ludzas, Rēzeknes un Gulbenes novados koki bija uzkrituši uz ceļu braucamās daļas. Savukārt Neretas novada Zaules pagastā pie kādas privātmājas bija nokritis koks, uzkrītot uz elektrības vadiem, tāpēc bija nepieciešama glābēju palīdzība.

Vetere atgādināja, ka negaiss var sākties ļoti negaidīti, pārsteidzot cilvēkus jebkurā vietā, tāpēc cilvēkiem būtu jāievēro drošības pasākumi – atrodoties atklātā vietā, neslēpties zem atsevišķi stāvošiem, lieliem kokiem. Vajadzētu padomāt arī par automašīnu novietošanu vietās, kur tām nevarētu uzkrist koki.

Savukārt AS «Sadales tīkls» preses sekretāre Ilze Rubene informē, ka pirmdienas vakarā un naktī uz otrdienu Latvijas austrumu un ziemeļaustrumu rajonos negaisi atstājuši bez elektrības aptuveni 20 000 mājsaimniecību. 24 «Sadales tīkla»  elektromontieru brigādes, kā arī operatīvam darbam papildus piesaistītie elektrotīkla dispečeri, naktī strādāja pastiprinātā režīmā- veica bojājumu lokalizēšanu, organizēja pārslēgumus elektrotīklā, lai maksimāli jau nakts stundās atjaunotu elektroapgādi klientiem.

Pirmdienas vakarā spēcīgs negaiss, kas virzījās virzienā no Latgales uz Vidzemi, izraisīja postījumus «Sadales tīkla» elektrolīnijās un bez elektroapgādes ap plkst. 23 atstāja aptuveni 20 000 mājsaimniecību. Līdz pusnaktij izdevās atjaunot elektroapgādi jau 6000 klientiem. Nakts laikā elektroenerģijas piegāde tika atjaunota vairāk nekā 11 000 klientiem. Operatīvo izbraukuma brigāžu darbs turpinājās visu nakti.

Šorīt plkst.7 avārijas atslēgumu dēļ bez elektrības ir aptuveni 2 900  klientu, no tiem Aizkraukles novadā – aptuveni 1000 klientu; Jaunjelgavas novadā 575; Riebiņu – 243; Dagdas – 174; Rēzeknes – 144; Skrīveru 142; Gulbenes – 134, kā arī vairākos novados, piemēram, – Kokneses, Madonas, Līvānu, Lubānas, Daugavpils avārijas atslēgumu dēļ elektroapgāde traucēta aptuveni 100 klientiem katrā novadā.

Diennakts tumšajā laikā strādāja 16 elektromontieru brigādes austrumos un astoņas- ziemeļaustrumos. Operatīvo brigāžu montieri elektrolīnijās, kur bija postījumi, veica bojāto posmu lokalizēšanu un kopā ar elektrotīkla dispečeriem  izdarīja pārslēgumus līnijās. Šādi darbi ļāva atjaunot elektroapgādi tiem klientiem, kur tuvumā viņu dzīvesvietām negaiss nebija izpostījis elektrolīnijas vai tajās iegāzis kokus. Savukārt bojāto posmu pilnīga sakārtošana un atjaunošana notiks pa dienu, kad remontu celtniecības brigādes montieri ar speciālo tehniku atjaunos balstus un vadus, kā arī izzāģēs nolauztos kokus.

Šodien situācija elektroapgādē dienas gaitā būs mainīga, jo avārijas atslēgumu novēršanā tiks piesaistīts iespējami liels elektromontieru brigāžu un tehnikas vienību skaits, lai pēc iespējas ātrāk lokalizētu un novērstu avārijas atslēgumus. Šodien turpināsies darbi, lai novērstu negaisa radītos postījumus gan austrumu, gan ziemeļaustrumu novados.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra ziņo, ka arī šodien Latvijā gaidāmi spēcīgi negaisi. AS «Sadales tīkls» aicina turpināt būt īpaši uzmanīgiem negaisa laikā elektroiekārtu tuvumā un sekot elektroierīču drošas lietošanas noteikumiem.

Pievienot komentāru